Sizlerin Yorumları

Hilal AKGÜMÜŞ

Hayatimin en karmasik ve ne yapacağımı bilemediğim bir döneminde bir niyet ettim, Bana yol gösterecek, donanımlı, bilgiyi hal etmiş birisinden koçluk almak istedim. Bulunduğum şehirde bu çok mümkün değildi. Sadece niyet ettim . Kısa bir süre sonra sevdiğim bir yakınım ile konuşurken bana Senem’den bahsetti . Skype aracılığıyla koçluk almak bana biraz soguk geliyordu. Ancak tum yargilarimi Senem ile kırdım. Bir de üstüne enerji seansından da fayda gördüğümde, mesafelerin ne kadar önemsiz olduğunu gördüm. İlk görüşmemizden itibaren kolaylıkla teslim olduğum sevgili koçumun verdiği ödevleri seviyorum. Yapabildiklerimi yapamadiklarimi paylasmayi seviyorum. Hayatı Senem ile paylasmayı seviyorum. Bilgiye artık çok kolay ulaşılabiliyoruz. Bir çok insan artık bir çok şey biliyor ancak bunu hal edinen az insan var. Şükür ki ben o az insanlardan birisiyle yol arkadaşlığı yapıyorum. Dingin,kalıplara sokmayan,söz, hal ve tavirlariyla yargılamayan, vefalı samimi bir dost oldu kendisi …
Teşekkür ederim …

Ayşe Hande GÖNÜLEREN

“Senem ile böyle bir iletişime geçebilme ihtimalimi öğrenmem, ardından tanışmam, bu çalışmaya başlamam tek bir günde oldu. Başlamak için bir ışık, bir an, bir hareket, bir ses lazımsa ve gelmişse o, kapıları açmak lazımdır.

İyi ki içimden gelen sesi izlemişim o sabah.

Yaşamımda her ilk’in karşıma çıkışı bir başka başlangıça vesiledir. Ne kötü ne iyi yoktur. Olması gerekenler için bir imkandı Senem ile çalışmak.

Sabah 9’da bu olasılığı farkedişimle başlayan, sonra saat 11:00 buluşmamız ile ilk adımı atılan ve, aylar süren bir gelişim sürecinde yanımdaydı Senem. Ne kadar teşekkür etsem, minnetimi ve bendeki iyi etkilerini anlatmama yetmez.

Kusursuzca disiplinli oluşu, tatlı sert duruşu, ve profesyonelliğine rağmen hep hissettiğim arkadaşça yaklaşımı ile, sağlam ama sandığımdan daha hızla hedeflerim için yolalabildim sayesinde.

Yaşam Koç’um, çalışmalarımız için buluştığumuz zamanlarda olumsuz algılarımı farketmeme neden olurken, gerçekçi yönlendirmeleri ile de atacağım adımlar için bana ayna oldu. Kalem, kağıt, ve saat hatta.

İnsani olgunluğuna, güvenilirliğine, ve samimiyetine rağmen asla kaybetmediği profesyonelliğine dair ne varsa şu an aklıma gelen, hepsi, benim şu an yazmaya başladığım kitabıma, daha kolayca seslendirdiğim isteklerime, ve bazı şeyleri de sadece kabuledebilmeme vesile oldu.

Kahramanı olduğum yaşam yolculuğumda, aynam ve desteğim olduğu için,o’nu tanıdığım için çok mutluyum ve şanslı hissediyorum.

Dolunayda, uçsuz bucaksız denizinde yerkürenin, dev bir balinayım, mutlu, güçlü, ve yolalan. Yihhu…

(bunu yazmasan da olur:) )

Sevgimle,

Ayşe”

Ela ERMİŞ

Şahane ✨ Şahane ✨ Şahene  benim için karanlıktaki meşalemdin 🙏🏻

Pınar FALCIOĞLU

“Bir yaşam koçuyla çalışmanın bana neler katabileceği konusunda oldukça şüpheliydim en başta. Süreç boyunca yaptıklarımızdan tahmin ettiğimden fazla faydalandığımı ve ilerlediğimi gözlemledim. Tabii bu ilerlemede sevgili Senem’in profesyonel ve yapıcı tarzı çok belirleyici oldu.

 

İyi bir yaşam koçunun kişiye en büyük katkısının yeni kararlar alma dönemlerinde olduğunu düşünüyorum. Mevcut durumu değişik yönleriyle ve soğukkanlılıkla değerlendirmeye en çok ihtiyaç duyduğu bu dönemlerde tam da tersi koşullar içinde olabiliyor insan. Değişik yönleri görmesi gerekirken kendi kafasında yarattığı sonu çıkmaz, geriye dönülemez yollarda buluyor kendini, soğukkanlılıkla düşünmesi gerekirken yolda kaybolduğunu düşünüp telaşa kapılabiliyor. Günlük telaşlar içindeyken bir süre sonra yeni karar verme işinin içinden çıkamayacağına karar verip mevcut durumla idare etmeye yöneliyor. Yaşam koçuyla çalışmak sizi bu kısır döngüden kurtarıyor, başınızı farklı bir yöne döndürüp yan yolların da bulunduğunu, hatta yol üstünde ileriyi gösteren tabelaların olduğunu fark etmenizi sağlıyor.

 

Hem kendimi anlatmak hem de karar verme sürecimi gözden geçirmek için sadece bana ait bir zaman dilimi yaratmak bile başlıbaşına bir ilerleme oldu benim için. Hele de Senem gibi işini ciddiye alan, sizi yargılamayan, uzmanlığını sizinle paylaşmayı yürekten isteyen biriyle, ilerlemek gerçekten mümkün oluyor. Kendisine teşekkür borçluyum.

 

Pınar Falcıoğlu”

Aslı ÇELİKEL

“Yaşam koçum Senem ile ünivesitede benim gibi akademisyen olan arkadaşım vasıtasıyla tanıştık. İlk defa bir yaşam koçuyla çalışma fırsatım oldu. Yeniliklere açık bir yapım olduğu için bu fırsatı değerlendirdim ve çok faydalandım. Senem ile tanışır tanışmaz ilk dakikadan itibaren güzel enerjisini hissetim. Sakinliği ve pozitifliği ile beni olumlu yönde etkiledi. İyi yönlerimi görmemi sağladı ve görüşmelerden sonra mutlulukla yanından ayrıldım. En sonunda hayatımda olmasını istediğim herşeyi kendim belirleyip, uygulamaya geçirebildim. Yaşamımı en iyi şekilde yönetmem konusunda yardım etti ve beni harekete geçirdi. Kendimle ilgili düşünmemi sağladığı için, kariyerime ve tüm hayatıma katkıları için çok teşekkürler.

Aslı Tuncay Çelikel”